Find a vehicle
Find and compare the Ecoscore and Life Cycle Impact of vehicles
Back to search results
WLTP (1st registration as from 2021)
Most popular version of this model
49
(281 g/km)
| CO₂ | |
|---|---|
| WLTP | 267 - 281 g/km |
| NEDC | N/A |
| Vehicle | |
| Bodywork | Wagon |
| Segment | Large wagon |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 seats |
| Year | 2024 |
| Availability | Used |
| Weight | 2159 kg |
| Powertrain | |
| Fuel type | Petrol |
| Cylinder capacity | 3996 cm³ |
| Power | 463 kW (630 pk) |
| Battery | |
| Gearbox | Automatic |
| Transmission | 4x4 |
| Euro stage | EURO6 |
| Test cycle | WLTP |
#: Depending on the final CO₂ emissions
