Find a vehicle
Find and compare the Ecoscore and Life Cycle Impact of vehicles
Back to search results
WLTP (1st registration as from 2021)
Most popular version of this model
( g/km)
| CO₂ | |
|---|---|
| WLTP | 332 g/km |
| NEDC | N/A |
| Vehicle | |
| Bodywork | SUV |
| Segment | Medium SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 seats |
| Year | 2024 |
| Availability | New |
| Weight | 2343 kg |
| Powertrain | |
| Fuel type | Petrol |
| Cylinder capacity | 2694 cm³ |
| Power | 246 kW (335 pk) |
| Battery | |
| Gearbox | Automatic |
| Transmission | 4x4 |
| Euro stage | EURO6 |
| Test cycle | WLTP |
*: Temporary Ecoscore
